
Phylazonit Talajregeneráló
Gyökeresedés elősegítése, védelem a patogén talajgombák ellen
A Phylazonit Talajregenerálóban lévő baktériumtörzseket úgy válogattuk össze, hogy hormontermelésük révén serkentsék a gyökeresedést és gyorsítsák a csíranövény fejlődését. Anyagcsere folyamataik révén olyan antibiotikum-szerű vegyületeket termelnek, melyeket a talajlakó káros gombák elkerülnek. Sziderofor-termelő képességük következtében a gyökérfelület környezetében korlátozzák a káros gombák szaporodását az azok élettevékenységéhez nélkülözhetetlen vasformák lekötésével és hasznosításával.
Ez a tulajdonság különösen fontos lehet azoknál a gazdaságoknál, ahol nem tudják betartani a vetésforgó által támasztott követelményeket. Hasonlóan ajánlott még azokban az esetekben, amikor az egymást követő kultúrákat azonos betegségek károsíthatják.
Miért ajánljuk a Phylazonit Talajregeneráló használatát?

Összetétel
Baktériumtörzsek (Pseudomonas putida, Pseudomonas fluorescens, Bacillus megaterium, Bacillus subtilis),
Csíraszám: 109 db/cm3, tápoldat.

Felhasználás
Szántóföldi kultúrákban: 10-20 l/ha.

Kijuttatás
Valamennyi szántóföldi kultúrában 10-20 l/ha mennyiségben, 100-300 l/ ha vízmennyiséggel, vetés, ültetés előtt a teljes felületre kijuttatva és azonnal bedolgozva, vagy speciális kijuttató szerkezettel 20 40 l/ ha lémennyiséggel a teljes felületre kijuttatva, majd a magágyba keverve, vagy a vetéssel egy menetben a vetőbarázdába injektálva.
A Phylazonit Talajregeneráló javasolt kijuttatási ideje

Kukorica
Március elejétől április végéig.

Napraforgó
Március elejétől április végéig.

Kalászosok
Szeptember elejétől október végéig.

Repce
Augusztus végétől szeptember végéig.

Szója
Március közepétől május közepéig.
A Phylazonit tanácsadói naprakész tapasztalatokkal segítik a munkádat!
Keresd tanácsadóinkat, és használd ki a Phylazonit termékek nyújtotta előnyöket!

A növények a Phylazonit Technológia termékcsalád alkalmazásával kevesebb toxikus anyagot vesznek fel, magasabb beltartalmi értékekkel rendelkezhetnek, hatványozottan egészségesebbek lesznek.
Ezek alapján kijelenthetjük, hogy az így megtermelt szántóföldi és kertészeti növények jótékonyan segítik az egészségünk megőrzését és hozzájárulnak az életminőségünk javításához.